Renesančný štvorkrídlový zámok s dvoma polygonálnymi vežami, prebudovaný v štýle baroka, stojí na mieste gotického hradu. Hrad strážil obchodný chodník vedúci z Prahy do Chebu.

Počas návštevy zámku si môžete vybrať z dvoch prehliadkových okruhov. Pripravená je pre vás prehliadka zámockých interiérov, ktorá zahŕňa umelecky a architektonicky najhodnotnejšie interiéry vrátane sály s nástropnou maľbou od Petra Brandla. Zrekonštruované sály sú vybavené slohovým, prevažne barokovým zariadením.

V rámci druhej trasy je tu pre vás pripravená expozícia „Karel Čapek a západočeský kraj“, ktorá pripomenie pobyt Karla Čapka na tunajšom zámku a jeho odraz v literárnom diele.

Súčasťou zámockého areálu je taktiež panský pivovar, ktorý bol vystavaný v rokoch 1839 – 1841. V historických interiéroch pivovaru vás uvíta štýlový restaurant a tradičné pivnice.Zaujímavé miesta v okolí


Vybavenie
  WC
  Voľný prístup
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.