Park sa nachádza v Radvánoviciach pri Turnove, v tesnej blízkosti zámku Hrubá Skala a zrúcaniny hradu Trosky.

Detský zábavný park ponúka originálne programy, drevený hrad, mini zoo, trpasličiu dedinku, hojdačky, preliezky, či pieskové ryžoviská s pravými českými granátkami, a tiež obľúbené vzduchové trampolíny či zážitkový Geopark.

Geopark je dobrodružný, hravý i poučný chodník s interaktívnymi prvkami, ktorý je venovaný Českému raju. Je tu umiestnených 16 tabúľ s informáciami o Českom raji, prírode a geológii. Prichádzajúci si na mieste môžu vyskúšať, ako sa preplavuje piesok, názorne uvidí meandrujúce koryto Jizery, je tu drevený hrad na skale aj adrenalínové závesné lávky a prechody močiarom.

V parku je od roku 2015 replika hradu Trosky z agátového dreva v mierke 1:5. Ide o historické vyobrazenie hradu zo stredoveku. Vedľa známych veží Panna a Baba má ešte ďalšie štyri veže a tiež cimburie, vstupné brány, ochodzu a vyhliadku.

V parku je možné stráviť noc v teepee v Indiánskom táborisku. Každoročne sa tu organizujú Slávnosti slamy – slamový hrad, slamené hry či vyrábanie zo slamy.Zaujímavé miesta v okolí


Vybavenie
  WC
  Voľný prístup
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.