Nové lanovky sa v roku 2007 dočkali lyžiari aj na Vysočine. Dvojsedačková lanovka Leitner sa rozbehla na Harusovom kopci v Novom meste na Morave, táto lanovka je prvá na Vysočine. Nové mesto je známe aj vďaka bežeckému a biatlonovému areálu. Práve biatlonový areál patrí k najmodernejším na svete, o čom svedčí aj fakt, že sa Nové mesto uchádza o Majstrovstvá sveta v biatlone v roku 2012.

Zjazdovka na Harusovom kopci je asi najznámejšia na Vysočine a leží v nadmorskej výške 640 - 730 m.n.m. Doteraz vyvážali lyžiarov na hlavnom svahu 2 paralelné vleky s dĺžkami 440 a 450 m, okrem toho stredisko disponuje lanovým vlekom a lyžiarskou školou. Zjazdovú trať s dĺžkou 500 m s prevýšením 110 m upravuje snežné pásové vozidlo Kässbohrer PistenBully 300.

Zasnežovanie zaisťuje 6 snehových diel Sufag (2x typ Standart a 4x Silent). Väčšinu návštevníkov tvoria lyžiari z Brna, Jihlavy a okolia, približne 5 - 10% tvoria lyžiarske kurzy. Gastronomické služby zaisťuje bufet pod zjazdovkou a neďaleký skihotel. Odbavovanie lyžiarov zaisťujú bezkontaktné turnikety Elvis, ktoré boli zhotovené v roku 2004.

Pre večerné lyžovanie je zjazdovka vybavená osvetlením.

Bezplatné parkovisko s kapacitou 400 miest sa nachádza priamo pri zjazdovke, okrem toho sa do areálu dostaneme ľahko vlakom alebo autobusom - železničná a autobusová stanica sa nachádza asi 600 m od areálu.Zaujímavé miesta v okolí

Rybník Sykovec  (5.6 km)
Milovský rybník  (11.3 km)
Hrad Aueršperk  (16.6 km)
Golf Club Svratka  (16.7 km)
Hrad Svojanov  (24.8 km)

Vybavenie
  WC
  Pitná voda
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Vhodné pre deti
  Možnosť občerstvenia na mieste
  Vhodné pre automobil
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.