Jar, leto, jeseň, zima, v Rokytnici je vždy prima! Malebné horské mestečko Rokytnice nad Jizerou sa nachádza v západnej časti Krkonôš. Mestu dominuje panoráma Lysej hory a Kotly. Na svoje si u nás prídete v lete aj v zime! Na hrebene okolitých vrcholov vedie niekoľko desiatok lyžiarskych vlekov a moderné štvorsedačkové lanovky. Tunajšie zjazdové trate patria medzi najkvalitnejšie a najdlhšie v Českej republike. Pre vyznávačov bielej stopy je tu dostatok upravených bežeckých tratí.

Letné Rokytnice potom ponúkajú nepreberné množstvo značených turistických trás, ktoré vás prevedú nielen po západných Krkonošiach, ale aj po ďalších partiách našich krásnych hôr.

Na hrebene aj po náučných chodníkoch
Prejdite sa po meste, vychutnajte si výhľady na Kotol aj miestnu pokojnú atmosféru, skúste značený okruh Okolo Rokytnice. Prechádzku odporúčame zakončiť výstupom na secesnú radničnú vežu. Aké bývali časy pašerákov? Čo je to drevosochanie? Aj odpovede na tieto otázky nájdete na miestnych náučných chodníkoch - Pašeráckom chodníku a Chodníku Drevosochania.

Po prechádzke mestom využite možnosť vyraziť až na vrcholky Krkonôš. Pomôže vám s tým lanová dráha Horní Domky, ktorá je v letných mesiacoch v prevádzke, a tiež pravidelná autobusová linka z Rokytnice nad Jizerou priamo na Zlaté návršie k Vrbatovej búde.

Na svoje si tu prídu aj cyklisti, ktorí môžu využiť prepravu bicyklov na lanovej dráhe, jedinečný bikepark ROCK-IT-NICE aj pravidelné linky Krkonošských cyklobusov.Zaujímavé miesta v okolí


Vybavenie
  WC
  Pitná voda
  Elektrina
  WiFi
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Fajčiarske miesto
  Možnosť nákupov na mieste
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.