Obrí sud je výletná reštaurácia postavená roku 1931 na základe nápadu Stefana Hausmanna z blízkeho Prebytku. Hausmanna inšpiroval z Viedne dovezený Obrí sud na Javorníku. Ten však nešťastnou náhodou zhorel v roku 1974.

Reštaurácia je skutočne skutočný drevený sud postavený za necelý rok podľa projektu frýdlantského staviteľa Antona Luxe. Stavebné povolenie vydal okresný úrad vo Frýdlante 16. augusta 1930 a už 1. februára 1931 bol slávnostne otvorený. Neskôr bola k pôvodnému sudu pristavaná ďalšia budova.

Obrí sud nájdete asi 1 km nad obcou Kúpele Libverda, po pravej strane cesty smerom na Prebytok a Nové Mesto pod Smrekom, možno sem vystúpiť aj po schodoch, ktoré začínajú neďaleko kolonády. Od Obrieho suda sa naskytá jedinečný výhľad na celú panorámu hlavného hrebeňa Jizerských hôr.

Návštevníkov priťahuje nielen jedinečný výhľad na celú panorámu hlavného hrebeňa Jizerských hôr, ale predovšetkým sama pozoruhodná stavba v tvare suda s dĺžkou 14,15 m, výškou 11,4 ma šírkou 10,5 m.Zaujímavé miesta v okolí


Vybavenie
  WC
  Pitná voda
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Vhodné pre deti
  Možnosť občerstvenia na mieste
  Vhodné pre automobil
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.