Z kamenných kvádrov mnohokrát ťažších ako 100 kg bola veža vystavaná na močiarnej pôde. Jej spevnenie vykonali najatí pracovníci pomocou 500 drevených kolov, viac ako 17 m dlhých. Pre rovnomerné rozloženie hmotnosti objektu na tieto koly položili rošt z 96 silných kmeňov zopätých železnými sponami.

Spodná časť má osem miestností bohato zdobených na stropoch, stenách aj podlahe orientálnymi ornamentmi. Tieto práce podľa súdu odborníkov vykonávali umelci z arabských krajín. Minaret slúžil predovšetkým ako vyhliadková veža, za ktorej sa dal prehliadnuť celý Lednicko-valtický areál. Na prvom poschodí umiestnili Liechtensteinovci svoje exotické zbierky. Veža má tri ochodze a k najvyššiemu sa návštevník dostane samonosným špirálovitým kamenným schodiskom o 302 stupňoch. Tesári pre stavbu na základe plánov projektanta vybudovali v Európe málo obvyklé vretenovité tzv. turecké lešenie. Pretože tejto konštrukcii robotníci príliš nedôverovali, presvedčil ich o jeho spoľahlivosti desiatnik jazdeckého pluku, ktorý v tom čase zdržiaval v zámockých jazdiarňach. Na koni vyšiel po lešení a rovnakou cestou sa bezpečne vrátil späť. Počas stavby nedošlo u robotníkov k žiadnemu vážnemu úrazu.

Na stenách minaretu sú arabské nápisy. Dr. Andreas Trieb nápisy prekreslil a preložil do nemčiny (obsah textu je potvrdený aj v modernej dobe odborníkmi Náprstkova múzea). Ide o citáty z Koránu.

Nápis nad dverami: Nie je Boha okrem Alaha a Mohamed je jeho prorok.

Na pravej strane: Svet zradil svojich obyvateľov, preto sa pred nimi varuj a vedz, že je pre teba potešujúce, že sa varuješ. Nezoskakuj zo sedla v tomto svete, keď sa chceš vlastnému nešťastiu na ceste vyhnúť nepokúšaj jeho poklady, alebo to dobré nájdeš len na onom svete.

Na zadnej strane: Veda je pre ľud prácu milujúca to, čo malta pre murára, a práca tým, čo lano u vedra na rumpále pre čerpajúceho. Bez malty žiadna stavba, bez lana žiadna voda na uhasenie smädu. Kto po dokonalosti túžiš, budeš nasledovaniahodným a pracovitým.

Na ľavej stene: Keď sa osud proti tebe stavia, strácajú ľudské plány svoju platnosť. Keď Bohom zoslaný osud človeka stihne, jeho plán príde navnivoč, jeho námaha je márna, stráca úsudok o tom, čo je mu prospešné a čo ho vedie k úspechu - stráca cestu k spáse a zdaru.Zaujímavé miesta v okolí

Zámek Lednice  (1.5 km)
Lázně Lednice  (2.0 km)
Vinařství Hajda  (5.4 km)
Vinařství Mráz  (7.0 km)
Zaječí  (7.3 km)
Pivovar Feldsberg  (9.0 km)
Zámek Valtice  (9.3 km)
Velké Pavlovice  (9.9 km)
Levandulová louka  (10.9 km)
WINBERG Mikulov  (12.3 km)
Jeskyně na Turoldu  (12.7 km)
Zámek Mikulov  (12.9 km)
Mikulov - město  (13.1 km)
Víno z Kobylí  (13.7 km)
Kemp Strachotín  (14.9 km)
Moravská Nová Ves  (15.2 km)
Zahrada Vlašák  (16.8 km)
Kemp Mutěnice  (18.6 km)
Pod vinohradem  (20.1 km)
ZOO Hodonín  (22.3 km)
Lázně Hodonín  (24.8 km)

Vybavenie
  WC
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Vhodné pre deti
  Možnosť občerstvenia na mieste
  Vhodné pre automobil
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.