Na území Českej republiky, Nemecka a Rakúska sa rozprestiera rozsiahle zalesnené pohorie predtým nazývané „Böhmerwald“. Po roku 1948 bolo pohorie rozdelené Železnou oponou na dve takmer hermeticky uzavreté oblasti. Na českej strane sa pohorie nazýva Šumava/Böhmerwald, na území Nemecka Bavorský les/Bayerischer Wald.

V súčasnej dobe môžu turisti obdivovať krásy prírody na českej, nemeckej i rakúskej strane Šumavy.

Z doby, keď šumavskú krajinu obývali Kelti sa traduje aj označenie tunajšieho pohoria ako Gabréta.

Najvyššou horou Šumavy je nemecký Veľký Javor (Großer Arber -1456 m), na českej strane hranica Plechý (1378 m). Hraničná hora Plechý je zároveň aj najvyššou horou rakúskej Šumavy.

V každom ročnom období mieria na Šumavu tisíce vyznávačov aktívneho odpočinku. Hotely, penzióny, horské chaty aj apartmány zaľudňujú športovci, zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi a seniori. V sezóne sú najpopulárnejšie trasy plné turistov, čo však šumavským miestam neuberá na ich kúzle.

Na Šumave je ale stále čo nové objavovať a mnohé kúzelné miesta stoja stále bokom od turistického záujmu. Tam je možné aj počas vrcholiacej sezóny zažiť pokoj a samotu. Snáď Vám tipy zverejnené na serveri ŠumavaNet.CZ pomôžu s objavovaním týchto miest.

Na území Šumavy sa nachádza Národný park Šumava, ktorý spoločne s Národným parkom Bavorský les tvorí najväčšie plošne chránené územie v Strednej Európe.Zaujímavé miesta v okolí


Vybavenie
  WC
  Pitná voda
  Elektrina
  WiFi
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Možnosť nákupov na mieste
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.