Malebné kúpeľné stredisko s nevšednou históriou a osobitou architektúrou leží na úpätí Čiernej hory, na vrchole ktorej vedie moderná kabínová lanová dráha a mesto je tak ideálnou vstupnou bránou do Krkonôš ako v zime pre lyžiarov, tak v lete pre peších turistov a cyklistov.

Vďaka dynamicky sa rozvíjajúcemu lyžiarskemu areálu sa mesto stalo špičkovým športovým a rekreačným strediskom s kvalitnou ponukou všetkých druhov zimných športov. Veď u nás nájdete najviac kilometrov zjazdoviek na jeden skipass!

Okrem upravených zjazdoviek ponúka areál aj množstvo bežeckých tratí vrátane Čiernohorskej sánkarskej cesty.

Na vrchol Čiernej hory a do korún stromov
Turisti a cyklisti si prídu na svoje aj v lete, vedľa mnohých vychádzkových trás (odkaz je externý) a cyklotrás láka k návšteve aj rozhľadňa Panorama (25,7 m) na vrchole Čiernej hory. Nezabudnuteľným zážitkom je prechádzka po 1500 m dlhom Chodníku korunami stromov Krkonoše. Vystúpte po nej od koreňov stromov až k ich korunám! Informačnými tabuľami je vybavený 1. Krkonošský cyklistický náučný chodník, vedený najzaujímavejšími partiami Čiernej a Svetlej hory.

Liečivé pramene, relaxácia a kultúrne zážitky
Liečebné kúpele v pokojnom centre celoročne poskytujú pestrú ponuku kúpeľných pobytov. Kúpeľná starostlivosť je zameraná na pohybové a nervové ústrojenstvo v moderných komplexoch pre detských i dospelých pacientov. Nezabudnuteľnú atmosféru prázdninových nedeľných popoludní navodzujú tradičné letné promenádne koncerty na kúpeľnej kolonáde.

Nielen na krkonošské špeciality pozýva návštevníkov množstvo reštauračných zariadení, ubytovanie je v Janských Lázních možné v tradičnom aj modernom štýle. V priebehu roka sa v meste koná množstvo kultúrnych a športových podujatí, dlhé roky sú tradíciou letné promenádne koncerty na kúpeľnej kolonáde, na pestrý kultúrny program pozýva záujemcov mestské kino i secesná sála Kolonády. Rozmanitý program ponúka tradičné akcie Zahájenie kúpeľnej sezóny.

Janské Lázně sú zaujímavou vstupnou bránou na vrcholky najvyšších českých hôr ako v zime, tak aj v lete. Svojím kúpeľným prostredím vítajú všetkých, ktorí chcú obnoviť svoje psychické i fyzické sily a zároveň plne uspokoja všetkých milovníkov turistiky i letných športov.Zaujímavé miesta v okolí

Janské Lázně  (0.0 km)
Černý důl  (4.9 km)
Pec pod Sněžkou  (7.8 km)
Camp Dolce  (11.3 km)
Vrchlabí  (12.1 km)
Malá Úpa  (13.3 km)
Rozhledna Žalý  (15.0 km)
Špindlerův mlýn  (16.2 km)
Benecko  (16.6 km)
Hrad Pecka  (20.9 km)
Safari Kemp  (21.8 km)
Hrad Adršpach  (22.5 km)

Vybavenie
  WC
  Pitná voda
  Elektrina
  WiFi
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Možnosť nákupov na mieste
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.