Na území Českej republiky, Nemecka a Rakúska sa rozprestiera rozsiahle zalesnené pohorie predtým nazývané „Böhmerwald“. Po roku 1948 bolo pohorie rozdelené Železnou oponou na dve takmer hermeticky uzavreté oblasti. Na českej strane sa pohorie nazýva Šumava/Böhmerwald, na území Nemecka Bavorský les/Bayerischer Wald.

V súčasnej dobe môžu turisti obdivovať krásy prírody na českej, nemeckej i rakúskej strane Šumavy.

Z doby, keď šumavskú krajinu obývali Kelti sa traduje aj označenie tunajšieho pohoria ako Gabréta.

Najvyššou horou Šumavy je nemecký Veľký Javor (Großer Arber -1456 m), na českej strane hranica Plechý (1378 m). Hraničná hora Plechý je zároveň aj najvyššou horou rakúskej Šumavy.

V každom ročnom období mieria na Šumavu tisíce vyznávačov aktívneho odpočinku. Hotely, penzióny, horské chaty aj apartmány zaľudňujú športovci, zdatní turisti, ale aj rodiny s deťmi a seniori. V sezóne sú najpopulárnejšie trasy plné turistov, čo však šumavským miestam neuberá na ich kúzle.

Na Šumave je ale stále čo nové objavovať a mnohé kúzelné miesta stoja stále bokom od turistického záujmu. Tam je možné aj počas vrcholiacej sezóny zažiť pokoj a samotu. Snáď Vám tipy zverejnené na serveri ŠumavaNet.CZ pomôžu s objavovaním týchto miest.

Na území Šumavy sa nachádza Národný park Šumava, ktorý spoločne s Národným parkom Bavorský les tvorí najväčšie plošne chránené územie v Strednej Európe.Zaujímavé miesta v okolí

Rozhledna Boubín  (7.5 km)
Lanový park Zadov  (11.3 km)
Malenice  (11.4 km)
Rozhledna Hoslovice  (15.7 km)
Hoštice  (18.6 km)
Kašperské Hory  (19.0 km)
Hrad Kašperk  (19.9 km)
Čeňkova pila  (21.4 km)
Rozhledna Na Sedle  (21.4 km)
Hrad Strakonice  (24.8 km)

Vybavenie
  WC
  Pitná voda
  Elektrina
  WiFi
  Voľný prístup
  Zvieratá povolené
  Fajčiarske miesto
  Možnosť nákupov na mieste
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.