Anjelská hora na Karlovarsku je výnimočná z niekoľkých dôvodov: kvôli zrúcanine gotického hradu, pre nádhernú vyhliadku do širokého okolia a tiež vďaka liečivej energii, po ktorej sa vraj ľudia cítia ako znovuzrodení.

Pochádza údajne nielen zo zemských zdrojov, ale aj z kozmu!

Blízko Karlových Varov leží obec Anjelská hora. Nie je veľká, ale vyznačuje sa jednou zaujímavosťou: zrúcaninou rovnomenného gotického hradu. Turisti sa sem vydávajú nielen za nádherným výhľadom do okolia, ale aj za liečivou energiou, ktorá vraj z týchto miest doslova sála.

Povesť o láskavej Alvíne

K miestu a pôvodu jeho pomenovania sa viaže pôvabná legenda. Podľa nej kedysi dávno zachráni anglický kráľ Tristan na love život malému chlapcovi, ktorého matku usmrtil medveď. Dieťa dostane meno Ursinus a je vychovávané na kráľovskom dvore spolu s kráľovou dcérou Alvínou. Neskôr sa do seba zamilujú a Ursinus nemá odvahu na to, aby požiadal kráľa o jej ruku, pretože tuší, že by kvôli svojmu neurodenému pôvodu nepochodil. Prehovoria teda dievča svojho srdca k tajnému úteku a dostanú sa až do miest, kde dnes stojí Anjelská hora.

Tu nechávajú postaviť hrad. Alvína si svojou dobrotou a láskavosťou získa srdcia miestnych ľudí, ktorí podľa toho pomenujú hrad Anjelská hora.Zaujímavé miesta v okolí


Vybavenie
  Zvieratá povolené
  Vhodné pre deti
Nepoužívame cookies
Pre Váš komfort nesledujeme a neukladáme Vaše preferencie pomocou cookies, údaje nie sú spracované tretími stranami. Viac informácií
Odporučiť
Mobilná aplikácia
Pripravujeme pre Vás mobilnú aplikáciu na cesty, čoskoro bude k dispozícii.